Banánovky – půjčte si krabice na stěhování

Obrázek autora článku

UlovDomov

5 min

Titulní obrázek článku

Každý, kdo se někdy stěhoval, to zná. Na začátku stěhování sháníte co nejvíce krabic, abyste se jich po zabydlení následně zbavili. Možná vám někdy prolétlo hlavou: Nehodily by se ty krabice někomu jinému? Není škoda je vyhazovat?

Stejná myšlenka napadla kreativní podnikatele nejen v Praze a Brně, ale také v Ústí nad Labem. Půjčují tedy krabice od banánů. Vkrádá se otázka, proč si krabice neobstarat vlastními silami a nenavštívit několik supermarketů. To pochopitelně můžete, sháníte-li však větší počet krabic, stojíte před nesnadným úkolem. Hledání krabic vám pak zabere mnohem více času, nehledě na cenu za projetý benzin.

Proč by právě „banánové“ krabice měly být ideálním pomocníkem při stěhování? Mají totiž několik významných plusů:

Unesou až 30 kg. Mají praktické držáky, a dobře se proto přenášejí. Dají se skládat do výšky. Možná si navíc vybavíte, že banánovkám (jak bývají krabice hovorově nazývány) chybí pevné dno – uvnitř je menší „díra“. I to se dá vyřešit. V Praze si můžete přiobjednat navíc plastové dno, vhodné pro stěhování drobnějších předmětů.

„Banánová“ krabice má každá trošku jinou velikost, v průměru ale hovoříme o rozměrech 50 cm x 40 cm x 25 cm. Co všechno se do ní může vlézt? 30 kg gumových medvídků, 47 triček, 48 knih nebo až 33 lahváčů, říkají na svých webovkách kluci z Brna.

Kolik za půjčení zaplatíte? Každá půjčovna má různé ceny, které se odvíjejí od doby půjčení krabice. Ceny se pohybují okolo 20 Kč za kus na měsíc, přičemž platíte dalších zhruba 20 Kč zálohu, kterou při vrácení dostanete zpět.

Na webu pražské půjčovny za vás pak spočítali, že do oktávky se vleze 16 ks banánovek, do auta Ford Escort 20 ks a do krátkého tranzita až 76 ks.

Každá z půjčoven banánovek přichází s různými doplňkovými službami. Na některých krabicích máte již připravené popisovací štítky, abyste si hned mohli označit obsah dané krabice. Jiné půjčovny vám nabídnou další obalové materiály (např. ochranné bublinkové folie, igelitové pytle nebo odlamovací nože) nebo vozík rudl, vhodný pro převážení těžších předmětů (až 250 kg).

Většina půjčoven se nachází v Praze:

http://www.bananovekrabice.cz/

http://pujcujeme-prepravky.webnode.cz/

http://www.josefinabert.mablog.eu/

http://www.gastrofresh.cz/cs/o-nas/pujcovna-bananovych-krabic

Banánovky si můžete půjčit i v Brně:

http://www.bananovkybrno.cz/

Nebo na severu Čech (Ústí – Děčín – Teplice):

http://www.stehovanikrabice.cz/

Podobné články