3 kroky k úspěšnému prověření nájemníka před pronájmem

Obrázek autora článku

UlovDomov

10 min

Titulní obrázek článku

Chcete svůj byt svěřit do rukou novým nájemníkům, ale nevíte, jak vybrat ty pravé? Přečtěte si, na co se ptát a kde si zájemce prověřit. Vynaložený čas při výběru nového nájemníka se určitě vyplatí, pravděpodobněji tak předejdete problémům s neplatiči nebo následné lítosti nad zničeným vybavením bytu.

1) Setkejte se osobně

Není nadto vidět se s budoucím nájemníkem naživo. I když realitní kancelář provádí s uchazeči prohlídky bytu za vás, určitě se s favority setkejte také osobně i vy a vítěze zvolte sami. Přeci jen bude bydlet ve vaší nemovitosti a budete se s ním setkávat hodně dlouho. Dejte na svou intuici – pokud se vám na zájemci něco nezdá, není důvod mu byt k užívání přenechat. Budete mít určitě z čeho vybírat, tak to dělejte pečlivě a nebudete celé kolečko muset za půl roku absolvovat znovu.

2) Ptejte se

Snažte se o uchazečích zjistit co nejvíce informací. Když k vám přijdou na prohlídku, ptejte se. Zajímat by vás mělo především odkdy a jak dlouho by chtěli v bytě bydlet, o jak velkou skupinu se jedná nebo zda budete ubytovávat studenty či pracující. Je praktické zjišťovat i další drobnosti, které jsme již blíže rozebrali v článku Prohlídka bytu se zájemci o pronájem.

3) Využijte všech dostupných zdrojů i něčeho navíc

I když nejste velkým fanouškem sociálních sítí, teď by se vám mohly hodit. Profil na Facebooku řekne často víc než dlouhá schůzka. K dispozici máte samozřejmě i různé registry a seznamy jako např. Centrální registr dlužníků ČR, Centrální evidenci exekucí, Insolvenční rejstřík, Úřední desku Exekutorské komory ČR nebo databázi osob hledaných Policií ČR.

Pokud byt pronajímáte přes službu Ideální nájemce a inzerujete tak svoji nemovitost na portále UlovDomov.cz, máme pro vás ještě dvě “esa v rukávu”.

  • Informace o zájemcích jsou pro naše klienty dostupné i díky jejich vyplněným vizitkám na UlovDomov.cz.

  • K prověření nájemníka můžete využít naši službu Prověření rizikovosti osob. Neprocházíte tak všechny zdroje zvlášť, ale obdržíte od nás komplexní prověření ze všech důležitých registrů jak v Čechách, tak i na Slovensku, a to ve formě .pdf. To si pohodlně stáhnete nebo vytisknete. Navíc budete mít výsledky vždy zpětně k dispozici ve svém účtu. Výsledek prověření obdržíte během jedné minuty. Stačí znát pouze jméno a datum narození zájemce. Za správností výsledků si stojíme. Pokud bychom například neodhalili jedince s exekucí, rádi vám vrátíme peníze zpět. A co víc, službu můžete využít, i když svoji nemovitost na portále UlovDomov.cz neinzerujete.

Podobné články